Visuomenė

Kaip pagerinti pradinuko nuotolinio mokymosi kokybę karantino metu?

Karantinas daugumai mūsų tapo tikru iššūkiu. Kur kas daugiau laiko praleidžiame namuose, turime tik labai ribotą laisvalaikio užsiėmimų pasirinkimą, ir t.t. Šis laikotarpis kiekvienam mūsų tapo tikru išbandymu, tačiau tame taip pat galime įžvelgti šviesiąją pusę: dabar turime kur kas daugiau laisvo laiko, kurį galime skirti savo vaikams. Jei siekiate pagerinti pradinukų mokymosi kokybę, pradinė mokykla Kaune jums yra paruošusi tikrai naudingų patarimų: jais pasinaudoję galėsite padidinti savo atžalų mokymosi motyvaciją ir paskatinsite siekti geresnių rezultatų.

Gerų rezultatų siekite su maloniais dalykais

Jei mokymosi procesas jūsų vaikui atrodo tarsi didžiausia kančia, turėtumėte pagalvoti, kaip būtų galima tą pakeisti. Pakeisti asociacijas nėra taip sudėtinga kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio: per mokymosi pertraukėles galite apdovanoti vaiką skania arbata, saujele mėgstamų riešutų, ir t.t.

Nepamirškite vaiką padrąsinti

Kartais tėveliai patys „užprogramuoja“ vaiką nesėkmei. Jei nuolat kartojama, kad vaikas nieko nesugeba ar yra kvailas, natūralu, kad jis ima tuo tikėti ir praranda bet kokią mokymosi motyvaciją. Jei labiau kontroliuotume savo kalbą ir nuolatos drąsintume vaiką, jo mokymosi motyvacija taptų kur kas didesnė.

Pasistenkite atsakyti į vaikui kylančius klausimus

Jei tėveliai įsitraukia į mokymosi procesą ir stengiasi atsakyti į visus vaikui iškylančius klausimus, tai gali skatinti dar didesnį intelektinį smalsumą. Deja, tėveliai neretai išsisukinėja sakydami, kad jie neturi laiko ir nė nesistengia vaikui padėti. Žinoma, mes negalime žinoti atsakymų į visus vaikams iškylančius klausimus, tačiau visada galime pasistengti rasti dominančios informacijos – juk šiandien tam turime tikrai visas galimybes.

Atraskite vaiko stipriąsias puses

Deja, dauguma tėvelių nė nežino, kokie dalykai jų vaikams sekasi labiausiai, todėl jie neturi jokių galimybių paskatinti vaikus tobulėti vienoje ar kitoje srityje. Ypatingai svarbu atrasti savo vaiko stipriąsias puses ir skatinti tobulėti: vieniems vaikams geriausiai sekasi matematika, kitiems – lietuvių kalba, dar kitiems – meninė veikla, ir t.t. Bendradarbiaukite su vaiko mokytojais: pabandykite išsiaiškinti, kokiose srityse vaikui reikia pasitempti, ir kuriose galėtumėte paskatinti tobulėti.
Įkvėpkite vaikus žinomais pavyzdžiais

Kartais vaikai praranda motyvaciją mokytis, nes paprasčiausiai mano, kad mokymasis yra beprasmis. Būtent todėl yra svarbu įkvėpti vaikus gerai žinomais pavyzdžiais: galbūt jūsų giminėje yra sėkmingų rašytojų, muzikantų ar dailininkų? Papasakokite apie tai, kaip jiems pavyko tą pasiekti: galbūt šios sėkmės istorijos taps jūsų vaiko sektinu pavyzdžiu.

Blogi pažymiai – ne pasaulio pabaiga.

Prastas pažymys jau ir taip yra pakankama bausmė, todėl nereikėtų siekti, kad vaikas jaustųsi dar blogiau. Parodykite savo vaikui, kad esate jo pusėje ir pasistenkite padėti užtaisyti spragas. Jokiu būdu nelyginkite vaiko gaunamų pažymių su brolių, sesių, bendraklasių ar draugų pasiekimais: džiaukitės, jei vaikas gauna gerus pažymius, tačiau nesureikšminkite prastesnių įvertinimų.

Koreguokite dienotvarkę

Nors pradinėje mokykloje yra siekiama, kad moksleivių krūvis nebūtų pernelyg didelis, tačiau įvertinkite ir tai, ką jūsų vaikas veikia po pamokų: galbūt jis lanko per daug būrelių, pavargsta nuo tam tikrų laisvalaikio užsiėmimų, ir t.t. Atminkite, kad nuovargis neretai yra susijęs ne tik su mokymosi procesu, taigi, pasistenkite atrasti optimalią tam tikros veiklos ir poilsio pusiausvyrą.