Keisčiausi gydymo būdai istorijoje
Puikiai žinome, kaip šiandien toli yra pažengusi medicina ir, kokius modernius bei inovatyvius gydymo sprendimus ji siūlo – net ir itin sudėtingos sveikatos problemos gali būti išsprendžiamos, pacientui nesukeliant nemalonių potyrių ir užtikrinant neilgą gijimo laikotarpį. Tačiau taip buvo tikrai ne visada: anksčiau buvo taikomi ne itin pažangūs gydymo metodai. O, ar, kada susimąstėte, kurie iš jų buvo ypač keisti?
Jei galvotume, kad vibratoriai buvo išrasti tam, kad būtų galima paįvairinti meilės žaidimus, tai – labai klystume. Pasirodo, kad toks gaminys buvo išrastas tam, kad būtų galima gydyti moterišką isteriją. Ši liga pasireikšdavo itin nemaloniais simptomais – nerimu, irzuliu, miego sutrikimais, alpimais ir netgi pilvo pūtimu.
Puikiai žinome, kad heroinas šiandien yra vertinamas kaip itin stiprus narkotikas, galintis atnešti labai daug žalos. Taigi, šiandien tampa ypač sunku įsivaizduoti, kad anksčiau heroinas buvo naudojamas kosuliui gydyti.
Amfetaminas šiandien taip pat yra laikomas narkotiku. Na, o prieš daug metų, jį naudodavo kaip priemonę, kuri turėjo padėti atsikratyti nereikalingų kilogramų.
Psichinėmis ligomis sergantys žmonės neretai patiria itin dideles kančias. Šiandien šių ligų gydymui neretai yra naudojami įvairūs vaistai. Taigi, pats gydymo procesas visiškai nesudėtingas – tereikia tinkamu paros metu išgerti tabletę. Tačiau baisu net ir pagalvoti, kaip tokio pobūdžio ligomis sergantys žmonėms buvo gydomi anksčiau, pasirodo, tai jiems buvo taikoma prefontalinė lobotomija. Tai reiškia, kad pacientams būdavo išgręžiamos skylės kaukolėje. Šiam tikslui buvo naudojamas įrankis, kuris savo išvaizda labai primindavo ledo kirtiklį.
Kaip matyti, anksčiau buvo taikomi šiurpą keliantys gydymo metodai. Galima tik pasidžiaugti, kad šiandien tai jau nebeturi nieko bendro su realybe. ir liko tik šiurpia istorija.