Šiaurės, Pietų ir Centrinė Amerika

Kaip kompiuterių remontas tapo viena iš reikalingiausių paslaugų mūsų gyvenime?

Šiandien žmogus sunkiai gali įsivaizduoti savo gyvenimą be elektros, technikos prietaisų, kurie palengvina jų kasdienę veiklą. Ką jau kalbėti apie kompiuterį, kuris tapo kiekvienos dienos kompanionu ne tik namuose, bet ir darbe, kavinėje ar net laisvu laiku laiką leidžiant gryname ore. Kada prasidėjo ši masinė kompiuterijos psichozė?

Pirmuoju šių dienų kompiuterio pradininku galime laikyti įrenginį, kurį 1822 m. sukūrė anglų matematikas ir išradėjas Čarlzas Babidžas. Jis pasiūlė sukurti skirtumų mašiną, kuri savo mechanizme turėjo užprogramuotus matematinius algoritmus. Praėjus daugiau nei 100 metų Vokietijoje bei JAV buvo sukurti pirmieji elektromechaniniai kompiuteriai. Vokietijoje Konradas Cūzė sukūrė kompiuterius Z1, Z2 ir Z3, o JAV Džonas Atanasofas išrado elektroninius sumatorius. Pirmasis universalus skaitmeninis kompiuteris (kitaip sakant skaičiavimo mašina), panaudotas praktiniam skaičiavimui, buvo 1946 m. JAV sukurtas ENIAC. Jis išsiskyrė tuo, kad duomenys buvo koduojami ne dvejetaine, kaip dauguma to meto skaičiavimo aparatų, o dešimtaine skaičiavimo sistema. Šio aparato kūrimo tikslas buvo apskaičiuoti JAV kariuomenės artilerijos sviedinių įveikiamą kelią.

Kompiuteriams vystytis padėjo atsiradusios puslaidininkių integrinės schemos. 1971 m. išrastas mikroprocesorius paskatino personalinių kompiuterių revoliuciją. 1981 m. kompanija IBM į rinką paleido pirmąjį asmeninį kompiuterį, o 1984 m. pasirodė daugumai žinomas pirmasis „Apple“ kompiuteris Macintosh.

Žingsnis po žingsnio kompiuteris atsirado kiekvieno žmogaus namuose ir tapo nepamainomu pagalbininku įvairiose gyvenimo situacijose. Vis spartėjant šio prietaiso tobulėjimui, deja, bet atsiranda ir gedimų. Kompiuterių remontas palengva tapo vis reikalingesne paslauga, nes prietaiso mechanizmas sudėtingas ir įkandamas ne kiekvienam. Tačiau tai nėra bėda, nes pasaulyje vis daugiau „kompiuteristų“, kurie Jums išties pagalbos ranką.