Veidrodžių gamybos istorija
Juokaujama, kad praeiti pro veidrodį ir į jį nepasižiūrėti yra nuodėmė. Nors išties daugelis mūsų kiekvieną dieną bent po kelis kartus pažvelgia į veidrodį, kadangi nori matyti kaip atrodo. Juolab, veidrodžiai yra ne tik galimybė matyti savo atvaizdą, tačiau tuo pačiu sukomponuoti išskirtinį interjerą, kuris Jums padės vizualiai padidinti erdvę, išpildyti klasikinio arba modernaus stiliaus variacijas ir tam tereikia atitinkamo veidrodžio rėmelio.
Veidrodžių gamyba išties labai išpuoselėta sfera ir galima rasti labai daug išskirtinio dizaino veidrodžių, kurie puikiai tinka net ir nestandartinio stiliaus namuose. Tačiau tokie veidrodžiai, kokius matome iki šiol – transformavosi per labai ilgą laiko tarpą.
Datuojama, kad pats seniausias veidrodis buvo gamintas dar 7500 m. Anksčiau jie buvo kuriami ir uolienų stiklo, taip pat, krikštolo-obsidiano. Žinoma, toks veidrodis neatspindėjo labai daug tonų, jo kokybė mažai kuo prilygsta šiuolaikiniam, tačiau buvo palyginus vis šis tas ir šiuo metu nuo tokių veidrodžių galima daryti jų gyvavimo istorijos pradžią.
Praėjus keliems tūkstančiams metų nuo pirmųjų veidrodžių sukūrimo – pasikeitė jų sudėtis. Vėliau buvo pradėtas naudoti metalas, taip pat, auksiniai bei sidabriniai paviršiai, kurie poliruojami taip stipriai ir taip intensyviai, kol galiausiai pradėdavosi matytis atvaizdas. Kadangi tokie veidrodžiai buvo labai brangūs ir juos galėdavo įsigyti tik patys turtingiausi – mažinant išteklius buvo pradėta naudoti bronza. Tačiau net ir tuo metu veidrodis buvo prabangos prekė, kurią galėjo įsigyti retas.
Na, o šiuolaikinis veidrodis, kuris savo kaina buvo pigesnis ir galimybės jį įsigyti buvo atviresnės, atsirado tik XVII-XVIII amžiuje. Tuomet jį gamino San Gobeno firma, kuri neblogai išsiaiškinusi veidrodžio gamybos subtilybes labai nuleido kainą ir daugelis Prancūzijos ponių ne tik galėjo namuose turėti veidrodžius, tačiau ir juos dovanoti savo tarnaitėms, kurios buvo apstulbintos šio magiško daikto galimybėmis.
Galiausiai, XIX amžiuje iki šiol nelabai mums žinomas vokiečių mokslininkas paaiškino, kad veidrodį padengus gyvsidabriu pagerės matomas atvaizdas, tad ši technologija išliko iki mūsų dienų.
Pasikeitė tik stiliaus variacijos, kurios suteikia galimybę kiekvienam namuose turėti po tobulai prie jo interjero derantį veidrodį.