Kaip apsaugoti telefoną nuo įsibrovėlių?
Šiais laikais žiniasklaidoje dažnai girdime kaip vienu ar kitu būdu pažeidžiamas žmogaus privatumas įsibraunant į jo asmeninį gyvenimą. Ne išimtis ir išmanieji Tai vienas iš tų daiktų kurį turime beveik kiekvienas. Ten laikome svarbią ar asmeninę informaciją, kuri patekus į blogas rankas gali smarkiai sujaukti gyvenimą. Tačiau kaip apsisaugoti nuo šių įsilaužimų?
Apsaugos kodai
Statistiškai įrodyta, kad 40% išmaniųjų įrenginių turėtojų nenaudoja elementariausių, kiekviename telefone gamykliškai įdiegtų apsaugos būdų. Tai yra, tokie žmonės nenaudoja paprasčiausio atrakinimo saugos kodo. Tai labai stipriai padidina tikimybę, kad pamestas ar tiesiog be priežiūros paliktas telefonas gali būti lengvai pasisavinamas, o ir ten buvusi informacija gali būti panaudota piktavališkiems tikslams. Todėl norint apsaugoti telefoną nuo fizinių įsibrovimų rekomenduojama naudoti slaptą kodą. Šis kodas dauguma atveju taip pat gali būti nesunkiai nulaužiamas, o taip yra dėl to, kad žmonės naudoja pačias paprasčiausias kombinacijas, kaip “1234”, “4321” ar “slaptažodis”. Taigi, jei ir jūsų kodą ką tik perskaitėte, tai tokiu atveju rekomenduojam jį kaip mat pakeisti. Šiai dienai galima ir dar labiau apsisaugoti, naudojant atskirus slaptus kodos atskirioms telefono aplikacijoms. Tai tik dar labiau užtikrina telefono saugumą ir visą jame kauptą informaciją.
Bevielis ryšys
Bevielis interneto ryšys, dar kitaip žinomas kaip “Wi-Fi”, gali būti jūsų informacijos nutekėjimo priežastimi. Suprantama kad dauguma žmonių naudoja Wi-Fi kaip būdą išsaugoti internetinius duomenis, tačiau yra žmonių, kurie šio ryšio dėka bando iš telefono ištraukti visą galimą informaciją per trumpą laiką. Norint nuo to apsisaugoti patartina, kiekvieną kartą, kai nenaudojamas Wi-Fi, jį išjungti, o įjungti tik tada kai žinote, kad ryšys prie kurio jungsitės yra saugus. Norint apsaugoti įmonę nuo kenkėjiškų įsibrovėlių galima naudoti virtualų privatų internetą (VPN). Tokiu būdu bus draudžiama lankytis kenkėjiškuose svetainėse, o tai sumažina įsibrovėlių riziką bent keletą kartų. Kitas būdas kaip įsibrovėliai gali patekti į jūsų telefoną tai Bluetooth ryšys. Nors šis ryšys atrodo nekenksmingas, o ir veikia jis tik 10 metrų atstumu, tačiau šių dienų internetiniai įsibrovėliai sugalvojo kaip būtų galima pasiekti norimos informacijos. Jie sukūrė algoritmą, kuriuo būtų galima prisijungti prie kito įrenginio bluetooth ryšiu ir taip valdyti skambučius, informaciją bei klausytis pasikalbėjimų.
Nežinomos aplikacijos
Tai šiuo metu mažesnę riziką turintis veiksnys, tačiau vis tiek pasitaiko atvejų kai žmonės siunčiasi telefonų aplikacija nežinodami iš kur tai daro. Siunčiant aplikacijas iš nežinomo šaltinio galima nesunkiai parsisiųsti ir nepageidaujamų priedų – virusų. Visa laimėjau kelinti metai tokie gamintojai kaip Apple ir kiti, neleidžia siūstis programėlių iš nežinomų vietų. Tai galima padaryti tik per jų oficialią platformą. Tačiau, jei vis tik sugalvojote parsisiųsti aplikciją ne iš oficialios vietos ,tai tokiu atveju įsitikinkite ar tai daryti saugu, o geriau būtų tiesiog nesisiųsti.