Kaip atsirado elektriniai dviračiai?
Dviračiai šiais laikais mažai ką stebina. Juk jie egzistuoja daugmaž nuo 1818 metų (beje, pirmųjų dviračio idėjų būta jau graikų ir romėnų laikais) o ir keitėsi jie ne per daugiausiai – pirmasis dviratis buvo be pedalų ir medinis, tačiau vėliau, kai pedalai buvo pridėti, dviratis tiesiog tobulėjo, atsirado guminės padangos, šiek tiek kito rėmas, dviračiai tapo patogesni bei greitesni, tačiau forma ir paskirtis beveik nekito. Ir štai, XXI amžiuje mes turime itin platų įvairių tipų dviračių pasirinkimą, atitinkantį net išrankiausių pirkėjų skonį.
Tačiau net ir šiais laikais, praėjus keliems šimtams metų nuo pirmojo dviračio atsiradimo, daromi eksperimentai ir ieškoma būdų, kaip patobulinti šią dviratę transporto priemonę. Visai neseniai įvyko gana svarbūs patobulinimai – sugalvota prie dviračių pritvirtinti akumuliatorius. Taip atsirado nauja dviračių rūšis – elektriniai dviračiai, kurie tikrai palengvina žmonių važinėjimą miesto (ir ne tik) gatvėmis. Elektriniai dviračiai itin populiarūs Amerikoje, Kinijoje, o pastaruoju metu itin populiarėja ir Europos šalyse.
Įdomiausia tai, kad elektriniai dviračiai savo išvaizda visai nesiskiria nuo įprasto miesto ar kalnų dviračio, tačiau pakėlę, skirtumą iškart pastebėsite. Elektriniai dviračiai yra labai sunkūs ir gali sverti apie 34 kg. Be to, prie dviračio yra pritvirtintas varikliukas. Jei neturite poreikio galite jį visai išjungti ir važiuoti savo jėgomis, taip pat galite jį įjungti ir važiuoti neminant pedalų, na, o trečias variantas, yra efektyviausias: minate pedalus pats, tačiau esate įjungę pagalbinius variklius, kurie padeda sukti ratus. Tai labai padeda važiuojant į kalną arba labai pavargus po ilgo pasivažinėjimo.
Taigi, jeigu norite palengvinti važinėjimą dviračiu, jei nenorite daug savo laiko sugaišti spūstyse, rinkitės šią puikią transporto priemonę! Taip pat elektriniai dviračiai puikiai tiks tiems, kurie turi sveikatos problemų ir negali organizmo apkrauti per dideliu fiziniu krūviu.