Naujieji laikaiVisuomenė

Probiotikai ir prebiotikai: kaip nepasimesti?

Šiuo metu papildų bei vitaminų pasirinkimas yra tikrai stulbinantis. Turime suprasti, kad iš tokios galybės siūlomų produktų vieni yra geresni už kitus ir ne visi yra vienodai aktualų kiekvienam vartotojui. Besirenkant papildus galima vadovautis konsultantų paslaugomis, bet tai lyg loterija, dauguma jų rekomenduoja produktus iki galo neatsižvelgę į kliento poreikius, be to rekomenduojant neatsižvelgiama į organizmo tyrimo rezultatus, o tik į kliento amžių, lytį, išsakytus nusiskundimus. Tad tikrai pravartu yra žinoti pagrindines sąvokas, kad būtų galima nepasimesti tarp daugybės produktų ant lentynų. Renkantis kyla klausimas ar prebiotikai yra tas pats, kaip probiotikai ? O galbūt tai labai panašu ? Deja, panašumų yra nedaug.

 

Probiotikai. Galbūt pasirodys pažįstama situacija, kai perkant antibiotikus, vaistininkė pasiūlo ir probiotikų, nes, pasak jos, po antibiotikų kurso reikės atnaujinti gerųjų bakterijų atsargas. Trumpai apibendrinant, probiotikai yra gerosios bakterijos, kurios veikia žarnyne, o geras žarnyno darbas susijęs su tinkamu viso organizmo darbu bei gera savijauta. Jei kalbėtume apie lengviausiai gaunamus probiotikų šaltinius maisto produktuose, tai būtų pieno produktai, visos raugintos daržovės, taip pat mažai apdirbtos grūdinės kultūros.

 

Prebiotikai. Ši medžiaga nėra sudaryta iš bakterijų. Tai esminis skirtumas nuo probiotikų. Bet šios abi medžiagos sąveikauja, nes prebiotikai yra pagrindinė terpė, sudaryta iš fermentų ir rūgščių. Pakankamas prebiotikų kiekis leidžia normaliai veikti visoms žarnyno funkcijoms, todėl užtikrina komfortą pilvo srityje. Paprastam vartotojui pilnai užtenka tokios informacijos apie prebiotikus, geriau pasigilinkime, kuriose produktuose jų galima rasti. Nieko nestebina, kad visos gerosios medžiagos randamos neapdorotame maiste. Pavyzdžiui bananuose, o ypač, mažai sunokusiame. Lieknėjimui ypač pamėgti smidrai bei šparagai taip pat turi daug šios medžiagos. Česnakuose ir svogūnuose yra visas rinkinys vitaminų ir kitų naudingų medžiagų. Geriausia juos valgyti termiškai neapdorotus, su kitu maistu arba pagardintus aliejumi. Sėlenos yra visiška klasika sveikų produktų racione. Jas galite vartoti ir dėl gaunamų prebiotikų.

 

Jei domitės sveika gyvensena ir gilinatės į įvairių produktų sudėtį, nuo šiol atskirsite prebiotikus ir probiotikus. Nors abu didžiausią naudą teikia žarnynui, tai atsiliepia ir kitoms kūno vietoms ir bendrai gerai savijautai. Stenkitės gauti šių medžiagų iš maisto arba šie papildai ir produktai gali būti užsakyti internetu.