Senovės istorija

Ką Vokietija davė pasauliui

Deja, kai kalba ateina apie Vokietiją daugelis prisimena tik nemalonią visos Europos ir Vokietijos praeitį, bei Hitlerio diktatūrą ir jos padarinius. Tačiau laikas gydo žaizdas ir Vokietija jau kuris laikas yra ne tik visiškai atsistojusi ant kojų, bet ir vėl tampanti pasaulio lydere. Tik šįkart jos darbai yra kur kas kilmingesni nei anksčiau. Vokietija šiandien aktyviai rūpinasi visos Europos gerbūviu ir praktiškai viena tvarko visą Sirijos pabėgėlių srautą.
Tačiau jei ruošiatės skristi į Vokietiją atostogų, turbūt jums kur kas įdomesni šiek tiek linksmesni ir konkretesni faktai apie šią šalį. Pasižiūrėkime, ką dar pasaulis šiandien turi Vokietijos dėka.

  • Karabinai. Patogūs ir tvirti karabinai, bet kurių šiandien tikrai jaustume diskomfortą, buvo 1911 metais sukurti Vokietijoje. Taip pat tai būtina kopimo kalnais įrangos detalė.
  •  Akordeonas. Taip, net ir lietuvių liaudies muzikoje skambantis akordeonas yra atkeliavęs iš Vokietijos. 1822 metais jį sukūrė Ch. Friedrich Buschmann.
  • Rentgenas. Rentgeno spinduliai buvo atrasti 1895 metais. Pirmas istorijoje rentgenas buvo išradėjo Wilhelmo Roentgen žmonos rankos nuotrauka. Pamačiusi savo rankos rentgeno atvaizdą moteris teigė pamačiusi savo pačios mirtį.
  • Kontaktiniai lęšiai. Pirmieji pasaulyje kontaktiniai lęšiai buvo sukurti 1888 metais Adolfo Fick’o. Tačiau šie lęšiai buvo tokie stori ir sunkūs, kad žmogaus akyje galėjo išbūti tik dvi valandas.
  • Oro pagalvės. Automobilių oro pagalves išrado 1951 metais vokietis Walter Linderer. Jis užfiksavo patentą oro maišui su suspaustu oru, kuris išsipūstų trenksmo metu. Tačiau iš pradžių šios pagalvės išsipūsdavo per lėtai, tad neturėjo daug naudos.

Tai tik keli iš įvairių Vokietijos išradimų, kuriais šiandien mėgaujasi ir naudojasi visas pasaulis. Norite pamatyti juos visus? Pigūs lėktuvų bilietai į Frankfurtą, Vokietiją yra galimybė nukeliauti itin patogiai ir greitai.