Pagrindinė medinių terasinių lentų priežiūra: ko nepamiršti?
Paprastai tariant, terasines lentas prižiūrime siekdami prailginti jų tarnavimo laiką mums. Jas reikia reguliariai prižiūrėti: valyti, impregnuoti ar kitaip apsaugoti nuo saulės spindulių, pelėsio, kenkėjų ar mikroorganizmų daromos žalos.
Mūsų lauko terasos paviršių, ypatingai atšilus orams, veikia daugelis veiksnių, tokių kaip: mechaniniai pažeidimai, smūgiai, įvairūs nešvarumai, nukritę ar išsipylę maisto produktai bei kitos substancijos, lietus ir drėgmė, tiesioginiai saulės UV spinduliai ir pan.
Terasa, kurios reguliariai nešluosite ar nesiurbsite, gali apaugti samanomis ar kitomis kerpėmis. Terasinėse lentose esantys grioveliai, viena vertus, užtikrina, kad terasoje nesikaups vanduo, tačiau, kita vertus, reikalauja daugiau priežiūros, nes būtent čia yra linkę kauptis nešvarumai, tokie kaip žemė, smėlis ir kitos smulkios šiukšlės. Terasinių lentų griovelius galite valyti šepečiais, šluota arba siurbti siurbliu.
Nešvarumai, iš sunkiai pašalinamų vietų ar prilipę prie lentų paviršiaus, gali būti valomi su slėginės plovimo mašinos pagalba ir tam tikrais, terasinėms lentoms skirtais preparatais. Susidarius spalvos pokyčiams, lentų paviršius gali būti atsargiai šlifuojamas švariu švitriniu popieriumi.
Impregnavimas ir kiti priežiūros darbai
Vienas svarbiausių priežiūros darbų, neskaitant elementaraus terasinių lentų valymo, yra jų impregnavimas bei aliejavimas atitinkamomis priemonėmis. Nebent jūsų terasa yra įrengta iš šiuolaikinių WPC kompozito lentų. Tokiu atveju jums tereikia jas kartas nuo karto prašluoti, prasiurbti arba išplauti vandeniu. Visais kitais medinių terasų atvejais turite nepamiršti impregnavimo ir aliejavimo priežiūros darbų, nes tai itin svarbus ilgaamžiškumo elementas.
Kodėl reikia impregnuoti medines terasines lentas, turbūt klausimų nekyla. Tačiau liejavimo darbai kartais susilaukia klausimų. Specialūs, medienai skirti aliejais, prasiskverbdami giliai į medieną ir ją maitina. Tai turi įtakos puikiai lentų būklei ir išvaizdai. Taip pat terasinių lentų spalva nesikeičia arba ilgainiui keičiasi labai nežymiai ir yra atspari vandeniui bei drėgmei.
Specialūs, medienai skirti, aliejai sumažina dėmių, įsisenėjusio purvo ar spalvos pakitimo tikimybę. Aliejuotos ir impregnuotos medinės terasinės lentos yra labiau atsparios samanoms ir kerpėms.
Kokia mediena terasai bus geriausias sprendimas?
Norint įsirengti patvarią ir ilgaamžę lauko terasą, geriausia naudoti kompozitines WPC lentas arba egzotinę medieną. Terasų statybai geriausia naudoti itin atsparią oro sąlygoms medieną. Egzotinės medžių rūšys yra vienos labiausiai deformacijai ir gamtinėms oro sąlygoms atsparių medžių. Tai medžiai, paprastai augantys atogrąžų klimate ir stipriai besikeičiančiomis oro sąlygomis. Būtent todėl egzotinė mediena įgyja atsparumą drėgmei, tiesioginiams saulės spinduliams, biologiniam poveikiui ir vabzdžių bei kitų kenkėjų bei mikroorganizmų daromai žalai.
Terasų įrengimui galima naudoti ir vietinių spygliuočių medžių rūšis, tokias kaip sibirinis ar europinis maumedis, pušis. Tačiau nors jos ir pigesnės už įvežtinę egzotinę medieną, negali pasigirti tokiu dideliu atsparumu besikeičiančioms oro sąlygoms.
Puikus šiuolaikinis sprendimas lauko terasoms gali būti ir WPC lentos. Dėl jų gamybos technologijos, kai medienos savybės, tokios kaip natūralumas, malonus paviršius ir estetiška išvaizda, yra sujungiamos su plastiko – patvarumu, ilgaamžiškumu, atsparumu drėgmei. WPC lentos – tai puikus kainos ir kokybės santykis.
Kokias statybines medžiagas rinktis savo lauko terasai jums patars specialistai – https://terasustatyba.lt/terasos-prie-namo/.