Visuomenė

Kompiuteriniai žaidimai vaikams – ar tai gerai?

Šiandien niekas nepaneigs fakto, kad kompiuteriniai žaidimai vaikams – vienas įdomiausių laiko praleidimų formų. Į išmaniuosius įrenginius įnikę mažyliai neretai tėvams tampa tikru galvos skausmu. Tiksliau galvos skausmu tampa klausimas, kuo vaiką dar sudominti, be kompiuterinių.

Kita vertus, per pastarąjį dešimtmetį pasikeitė ir mokslininkų požiūris į žaidimus. Vis dažniau prieinama prie išvados, kad kompiuteriniai žaidimai vaikams – anaiptol ne tik pasyvus sėdėjimas prie kompiuterio išmaniojo telefono.

Pastebima, kad komandiniai kompiuteriniai žaidimai suteikia įdūžių, kaip elgtis komandoje, kaip siekti komandinės pergalės . Tokie žaidimai moko bendravimo ir kantrybės.

Taip pat akivaizdu, jog kompiuteriniai žaidimai vaikams gali įkvėpti mokytis tam tikrų dalykų. Pavyzdžiui, istorijos, biologijos, geografijos ar menų. Moksleivis, pasirinkęs istorinį žaidimą, kurio veiksmas vyksta Senovės Romoje, įgaus tikrų istorinių žinių.

Pedagogai tikina, kad kompiuteriniai žaidimai skatina ir vaiko fizinį aktyvumą, pavyzdžiui grojimas virtualia gitara lavina muzikines žinias, puodų žiedimo pamokos ugdo estetinį suvokimą.

Svarbiausia tėvų užduotis – padėti pasirinkti savo atžalos amžių, pomėgius, norus, svajones atitinkančius kompiuterinius žaidimus. Tikrai kiekvienas gali rasti kompiuterinį žaidimą tinkantį jo sūnui ar dukrai.

Žinoma, tėvai iš pradžių turi stebėti, kaip vaikas žaidžia, o tik paskui nuspręsti, ar žaidimas jam tikrai tinka.

Nemokami kompiuteriniai žaidimai vaikams yra puikus loginio mąstymo stiprinimo šaltinis, nors kartais mokslininkai ir gali nesutikti, kad apskritai žaidimai duoda daugiau nenaudos.

Norint sudominti vaikus nauju hobiu ar užsiėmimu, rekomenduojama apsilankyti https://www.gitaros-studija.lt/, kur teikiamos įvairios muzikos pamokos įskaitant grojimą instrumentais bei vokalo lavinimą.